ई – दिशानिर्देश

संविधान संशोधन आजको आवश्यकता

२८ माघ २०८०, आईतवार
संविधान संशोधन आजको आवश्यकता

संविधान तर्फ असन्तोष फैलायो भने संविधान संशोधन आयोग वा समिति बनाई कुन कुन दफा संशोधन वा थप गर्नुपर्ने आवश्यक छ भनि जनतामा जानकारी दिनुपर्छ जसरी २०१९ सालको संविधान २ पटक संशोधन भयो केही वर्ष चल्यो पक्ष विपक्ष दुवै पक्ष खुसी रहे तर २०४७ सालको संविधानप्रति प्रष्ट न कसैको असन्तोष उठ्यो न संशोधनको माग ग¥यो अन्तमा सशस्त्र आन्दोलन गर्न जंगल पस्ने घोषणा माओवादीले ग¥यो अन्तमा के कति क्षति भयो सबैका सामु छ । त्यस्तै २०७२ को संविधानका कुन कुन दफाहरु सित के ती असन्तोष छ र कस्तो संशोधन गर्नुपर्छ । असन्तोष व्यक्त भएका दफाहरुमा के कस्तो संशोधन गर्नुपर्छ १०÷१५ दिने सूचनाद्धारा सहमति मागेर संशोधन गर्न एक उच्च स्तरको संविधान संशोधनको आयोग बनाई सुझावको माग गरी संशोधन गरी सम्पूर्ण देशबासी नागरिकहरुलाई त्यसभित्र अटाउने व्यवस्थाको लागी हार्दिक अनुरोध गर्दछौं । जनभावना

सुदुरपश्चिम प्रदेश महेन्द्रनगर, कंचनपुर
९८४८५४xxxx
info@edisha.com
All Rights Reserved © eDishaNirdesh